Mis on jooksuratas?
Jooksuratas on ilma pedaalideta ratas, mis õpetab lapsele kõige olulisemat oskust — tasakaalu. Tasakaaluratas on väiksem ja kergem kui tavaline pedaalidega ratas, mistõttu on seda lihtne juhtida isegi kõigest kaheaastasel lapsel. Parim osa on see, et lapsel pole kunagi vaja abirattaid jms.

Abirattad ei õpeta tegelikult midagi. Rattaga sõitma õppides on kõige olulisem õppida ära tasakaalu hoidmine. Abirattad võivad hakata võbisema ja laps võib nii külili kukkuda ning kaotada oma enesekindluse. Lõpptulemus võib valmistada pettumust nii lapsele kui vanematele. Tasakaaluratas õpetab, abirattad aga mitte.

Tasakaalurattal õpib laps loomulikult ja saab asjadest aru. See on turvalisem, laps õpib kiiremini ning see on ka lihtsalt lõbusam. Laps lõbutseb ning samal ajal ka harjutab. Alustada võib juba 18-kuuselt või vahel ka juba 1-aastaselt. See on lõbus viis veeta aega terve perega ning lõbutseda ja olla heas vormis. Kas Sinu pisikene on rattasõiduks valmis? Lase lapsel tasakaalurattaga õigesti õppida ning ütle ei abiratastele.


Tasuta saatmine?
JAH! Tasuta saatmine kõigile ratastele. Lihtsalt esita tellimus ja meie tegeleme saatmisega. Laost Sinu ukseläveni. Nii lihtne see ongi.


Mis vanuses on soovitatav STRIDER jooksurattaga sõita?
STRIDER jooksurattad on mõeldud 18-kuustele kuni 5-aastastele lastele, kaalus kuni 27 kg. STRIDER laste tasakaaluratas on tunnustatud oma uuenduslikkuse, turvalisuse ja lihtsa kasutuse poolest; see on toode, mis peaks olemas olema igal lapsel.


Kas sadula kõrgust saab reguleerida?
STRIDER tasakaaluratta sadulat saab reguleerida kõrgusele 27,9–48,3 cm, kohandatav vastavalt kasvava lapse vajadustele. Sport mudelil on kaasas ka XL (eriti pikk) sadulapost


Kui palju STRIDER kaalub?
STRIDER kaalub alates 2,2 kg-st. STRIDER kaalub kolmandiku võrra vähem kui samalaadsed abiratastega pedaalidega rattad. See on piisavalt kerge, et laps jõuab seda takistustest üle tõsta ning see mahutub mugavalt auto pagasiruumi.


Kas STRIDER jooksurattal on pidurid?
Algaja sõitja peaks kiirust reguleerima ja pidurdama maas ainult oma jalgadega.


Miks sellel ei ole käepidurit?
Soovime, et lapsel oleks turvaline. Uurisime mitmeid pidurdusvõimalusi, mis sobiksid väikestele lastele. Lõppude lõpuks, kui laps on segaduses, siis paneb ta instinktist jalad maha. Isegi need lapsed, kes oskavad pidurit kasutada, panevad olukorras, kus neil on vaja kiiresti pidurdada, oma jalad maha. Lapse anatoomia seisukohast pole käepidur mõistlik valik. 2–3-aastastele lastele võib olla pidurilingist kinni võtmine tõeline katsumus, kuna nende sõrmed ei ole veel piisavalt pikad ja tugevad, et linki vajutada.


Millised rehvid on STRIDER jooksurattal?
STRIDER jooksurattal on ülikerged ja hooldevabad EVA polümeerist rehvid. Rehvid ei lähe tühjaks ja neid ei pea pumpama, lihtsalt hüppa peale ja sõida. STRIDER rattad pöörlevad kinnistel rattalaagritel, mis on hooldusvabad. Vahtkummist rehvide välisdiameeter on 12 tolli.


Mis materjalist on STRIDER valmistatud?
STRIDER on suuremalt jaolt valmistatud vastupidavatest ja kergetest terastorudest, veljed on tehtud tugevast plastist, rehvid on valmistatud EVA polümeer vahtkummist. STRIDER on vastupidav ja hästi konstrueeritud sõiduvahend, mis peab vastu mitu kasvavat last.


Kuidas STRIDER tasakaalurattaga sõitmine soodustab lapse arengut?
Tänu sellele, et STRIDER on nii kerge ja lihtne, tunnevad noored ratturid end kiirelt enesekindlalt ja kontrollivad ratast. Sellises vanuses lastel on tihti väga raske ratast valitseda, kuna need on liiga kõrged, liiga rasked või liiga keerukad. Kiiresti areneb välja hea koordinatsioon ja tasakaal ning ka mõtteliikumine, mis on vajalik juhtimiseks, takistuste ületamiseks, tagurdamiseks ja trikkide tegemiseks. Sellise mõttelennu ja oskuste arengut on lausa vapustav vaadata.


Kas STRIDER jooksuratas on ka vanematele kasulik?
Absoluutselt! Vabadus! Vabadust, et ei pea kandma süles väsinud või jonnivat last ning nende järele ootama, kui nad sammu ei pea. Peagi on vanemad need, kes peavad sammu pidama: nüüd on võimalik kiirkõnni, jooksmise või rattasõiduga muuta pere väljasõidud kõigi jaoks veelgi nauditavamaks. STRIDER tasakaalurattaga ei pea enam piirduma üksnes tugeva pinnasega radadega, sellega võib minna ka metsarajale või mudasele teele. Proovi sinna minna abiratastega rattaga või kolmerattalisega ning mõistad, miks STRIDER on parim valik.


Kuidas ma tean, millal laps on valmis STRIDER tasakaaluratta vahetama tavalise pedaalidega ratta vastu?
Kui laps kihutab mäest jalad õhus alla, sõidab takistustest üle ja ümber ning teeb kiireid edusamme, siis tead, et laps on omandanud vajaliku tasakaalu ja juhtimisoskuse, et sõita pedaalidega rattaga. Üleminek on kiire ning lihtne. Sellele vaatamata märkad, et isegi kui Sinu laps oskab sõita ilma abiratasteta pedaalidega rattaga, sõidab ta STRIDER jookurattaga
puhtalt lõbu pärast ikka edasi. STRIDER rattal on laps piisavalt enesekindel, et pidevalt edasi areneda. Lõpuks kandub see mõtteviis ja oskused üle ka pedaalidega rattale. Sel hetkel on laps valmis STRIDER ratta n-ö varna riputama. Kuid aeg on näidanud, et tavaliselt on ühe- kuni kaheaastane periood, mil laps sõidab mõlema rattaga.


Mu laps sõidab juba abiratastega rattaga, kas STRIDER võib talle olla ikka kasulik abivahend?
Abirattad on lapse jaoks väga hirmutavad. Küljelt küljele kõikumine segab keskendumist väntamisele ja juhtimisele. STRIDER rattal juhtimise ja tasakaalu õppimine muudab ülemineku pedaalidega rattale palju kergemaks. Unusta abirattad! Kui laps tunneb end STRIDER tasakaalurattal kindlalt, on tal palju kergem minna üle pedaalidega rattale, millel ei ole abirattaid.


Kui varakult peaks lapsevanem lapse ratta selga panema?
Lasteneuroloogid on ammu rääkinud laste kiirest õppevõimest vanuses 0–6 aastat. Enamik sporditšempioneid ning tuntud muusikuid on alustanud väga varakult. Oleme märganud, et lapsed on STRIDER ratta suhtes väga uudishimulikud. Vaata meie videosid sellest, kuidas väiksemad kui kaheaastased sõidavad esimest korda STRIDER tasakaalurattaga. Nad ei karda STRIDER rattaga sõita ja arenevad iseseisvalt väga kiirelt.


Miks STRIDER tasakaalurattal ei ole juhtraua pöördeulatuse piirajat, nagu mõne teise brändi toodetel?
Oleme katsete ja uuringute abil jõudnud järeldusele, et juhtraua pöördeulatuse piiraja takistab lapse arengut ja on kukkudes ohtlik. Juhtraua pöördeulatuse piiraja takistab lapsel kaherattalise ratta juhtimist täielikult õppimast. Jalgratastel ei ole juhtraua pöördeulatuse piirajat, seega on lapsel tavalisele rattale üle minnes keeruline mõista, kuidas juhtimissüsteem töötab. Usume, et juhtraua liikumist tuleks õppida alates esimesest päevast, mil laps liigub alles aeglaselt ja see peaks arenema koos lapsega aastate jooksul. Kukkudes võib juhtraua pöördeulatuse piirajaga juhtraud jääda sellisesse asendisse, mis võib vigastada last näo-, kaela- või rinnapiirkonda.


Kas STRIDER tasakaaluratas võib olla erivajadustega lapsele kasulik?
STRIDER tasakaaluratas on kasulik paljudele lastele, kelle jaoks on erivajaduste tõttu tavalise rattaga sõitmine keeruline. Tasakaaluratas on spetsiaalselt mõeldud selleks, et rõhutada kui tähtis on rattasõidu õppimisel esimese sammuna saavutada tasakaal.